به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران جلسه آموزشی پیشگیری از شیوع و مبارزه با مواد مخدر ،با حضور بخشدار و دهیاران بخش مرکزی در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد این شهرستان برگزار شد.

بخشدار مرکزی در این جلسه گفت اعتیاد سرمنشاء بروز بسیاری از آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی از جمله سرقت، ناامنی، خشونت، قتل، بیکاری، اختلافات خانوادگی و طلاق است که یک عظم جدی را می طلبد که همه آحاد جامعه در جهت کاهش این معضل اهتمام ورزند.

ملک زاده در ادامه افزود باید باورهای غلط از مصرف موادمخدر در بین آحاد جامعه از اذهان پاک نمود، ایشان در پایان خواستار همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران با نیروی انتظامی در جهت شناسایی عاملین توزیع موادمخدر شد.

دبیری کارشناس مقابله با اعتیاد شورای هماهنگی موادمخدر شهرستان نیز اظهار داشت اهداف دشمن از ورود موادمخدر در کشور و آلوده نمودن جوانان به این بلای خانمانسوز بدنبال فروپاشی ساختار اجتماعی خانواده و انحراف جوانان و نیروهای فعال جامعه از مسیر زندگی است، ایشان افزود دهیاران می توانند در ابعاد مقابله ای، شرعی و انسانی وارد عمل شوند و جامعه را از این بلای جانسوز دور نگهدارند.