جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با موضوع بررسی بهره گیری از خدمات عمومی رایگان در مجازاتهای جایگزین حبس با حضور فرماندار چالدران،رئیس دادگستری،دادستان و اعضای آن در محل فرمانداری برگزار شد.

حسین زاده فرماندار چالدران در این جلسه بر ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی  با دادگستری در اجرای مجازات های جایگزین حبس تأکید کرد و افزود: مجازات‌های اجتماعی برچسب مجرمانه را کمرنگ کرده و موجب می‌شود خانواده مجرم در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار نگیرند؛ از طرفی با توجه به مسایل و مشکلات اقتصادی جامعه، از هزینه ¬های هنگفت زندان که دولت متحمّل می‌شود جلوگیری می‌کند.
حجت الاسلام قلیزاده رئیس دادگستری چالدران نیزدر مورد مزایای مجازات جایگزین حبس اظهار کرد: انجام کارهای اجباری و خدمات عمومی رایگان به ‌عنوان یکی از مجازات جایگزین حبس در حال اجرا است و این شیوه شاید مهم ‌ترین دستاورد قانون جدید مجازات اسلامی مصوب 1392 باشد که با تصویب آئین‌ نامه اجرایی آن در شهریور 93 روند جدی ‌تری به خود گرفته است.
حجت الاسلام واحدی فر دادستان چالدران نیز با اشاره به ماده ۲ آیین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، بر ضرورت اِعمال انجام خدمات عمومی رایگان به جای صدور حکم حبس به عنوان مصداق بارز و عینی مجازات‌های جایگزین حبس در شهرستان و ترغیب و تشویق قضات برای صدور این نوع مجازات‌ها تأکید کرد.