جلسه کارگروه امور فرهنگی و اجتماعی به ریاست حسین زاده فرماندار چالدران و با حضور امام جمعه و اعضای این کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار چالدران در این جلسه ضمن تبریک گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه آن را تبلور عزت و قدرت ایران اسلامی دانست و بر بررسی و تحلیل درست مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه تأکید کرد و اظهار اشت:همه تلاش ما باید در راستای حل مشکلات آموزشي و فرهنگي در حوزه های مختلف باشد كه در اين راستا مديريت و هماهنگي تمامي اعضا لازم است.
حسین زاده با اشاره به نقش كليدي دستگاههای فرهنگی از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش ،دانشگاهها و ورزش و جوانان در امورات فرهنگي و اجتماعي گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی ، توسعه فرهنگی و آموزش مستمر تمامی اقشار جامعه به خصوص قشر آسیب پذیر و جوانان می باشد.
وی همچنین از سازمان‌های مردم‌نهاد،دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاها خواس در عرصه های فرهنگی جامعه نقش فعالی داشته باشند.
حجت الاسلام آقایی امام جمعه چالدران نیز در این جلسه ارتقای شاخص های فرهنگی ، اجتماعی ، دینی واعتقادی در بین نسل جوان در کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را موثر دانست و افزود: حل مشکلات اجتماعی شهرستان در گرو تعامل و همکاری اعضای گارگروه اجتماعی و فرهنگی است و همه باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند و با استفاده از مولفه های موجود در شهرستان در جهت حل مشکلات اجتماعی و مصونیت بخشی به جامعه ، خانواده و وبویژه قشر جوان قدم بردارند .