جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و شورای حفاظت از منابع آب به ریاست حسین زاده فرماندار و با حضور رئیس دادگستری و اعضای این دو کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار چالدران در این جلسه با تأکید بر صرفه جویی در آب و برق اظهار داشت:صرفه جوئی حتی به اندازه یک لیوان آب هم می تواند مؤثر باشد و با توجه به خشکسالی‌های متعدد و بارش کم ، کشور با کمبود آب و برق مواجه است که در این شرایط وظیفه همه بخصوص ادارات صرفه جویی و درست مصرف کردن است.

حسین زاده از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران خواست در مواقع بحرانی در دسترس باشند و خاطر نشان کرد: همه بایستی برای خدمات رسانی به مردم و رفع موانع در بحران ها همکاری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به سیل اول مرداد در داخل شهر سیه چشمه که بیش از 1 میلیارد تومان خسارت به خانه های مردم و تأسیسات دولتی وارد نمود افزود:متولیان امر باید قبل از وقوع بحران در جهت پیشگیری و کاهش خسارت اقدامات عملی انجام دهند.
مقام عالی دولت در چالدران با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ جغرافیایی و توپوگرافی آسیب پذیر بوده و همه ساله جاری شدن سیل خسارت های زیادی را بر جای می گذارد لازم است دستگاههای متولی با اجرای طرحهای آبخیزداری و طرح تعادل دام و مرتع و صیانت از منابع ملی تلاش نمایند.
ایشان با تأکید بر عدم اجازه ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم بستر رودخانه در شهر و روستاهای این شهرستان افزود:حریم بستر رودخانه ها و سیلابها همیشه باید باز بوده و اجازه ساخت ساز به هیچ عنوان داده نشود.
رئیس دادگستری چالدران نیز بر لزوم ساماندهی منابع آب و حفاظت از اراضی ملی تأکید کرد و آمادگی دستگاه قضایی برای برخورد با متجاوزین به منابع طبیعی را اعلام نمود.