فرماندار چالدران در این همایش با تبریک و تجلیل از مقام شامخ معلم گفت:معلمی شغل انبیاست چرا که راز ماندگاری انبیا در تعلیم و تربیت انسانهاست و اوست که تاثیر در اندیشه و خرد دارد و افکار را جهت می دهد.
حسین زاده با اشاره به جایگاه والای معلم با بیان اینکه در تمامی توسعه های که در کشور اتفاق افتاده معلم نقش داشته است افزود:ولی معلمان در دولت های مختلف به حق و حقوقی که در شأنشان باشد نرسیده اند.
مقام عالی دولت در چالدران با بیان اینکه معلمان پردازشگر علم و اندیشه هستند باید با کردار ، عمل و رفتار خویش جایگاه معلمی را احیا کنند و از راههای قانونی حقوق خود را ایفا نمایند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان چالدران با اشاره به اینکه معلم جریان ساز ، محور و آموزش و پرورش کانون اصلی خلق آینده ارزش مدار است و آینده کشور به تلاش امروز معلمان عزیز بستگی دارد و هیچ شخص و دستگاهی نمیتواند نقش حیاتی معلم را ایفا کند و در واقع هیچ مقامی بالاتر از مقام معلم نیست و نقش معلم در جامعه بسیار بی بدیل و تاثیرگذار است.
فرماندار چالدران با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش در توسعه جامعه به خدمات دولت‌های بعد از انقلاب تاکنون در حوزه آموزش‌وپرورش پرداخت و افزود: دولت تدبیر و امید نیز به‌رغم تمام کمبودهای منابع و امکانات اعتباری اما با مدیریت صحیح ، نگاه ویژه‌ای به تعلیم و تربیت، تأمین زیرساخت‌های مدارس و سایر حوزه‌ها داشته است و توانسته علاوه بر اختصاص اعتبارات لازم برای این اداره بطور متوسط هر ساله 3 مدرسه در چالدران بسازد.
فرماندار چالدران همچنین با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در چالدران که اعتبار شهرستان در آخرین سال دولت قبل 3 میلیارد تومان بود که در سال 96 بیش از 90میلیارد تومان اعتبار شهرستان بوده که این رقم اعتبار در تاریخ چالدران بی سابقه می باشد که این نشان از عزم و اراده دولت مردان صادق در جهت توسعه پایدار و محرومین زدائی از این منطقه است.
ایشان با بیان اینکه با تلاشهای شبانه روزی در تمامی عرصه ها در چالدران کار انجام شده افزود :در حوزه بهداشت و درمان،ساخت فضاهای آموزشی،راه،آب آشامیدنی روستاها،گاز رسانی،طرح هادی،اتمام طرح مطالعاتی اجرای فاضلاب شهر سیه چشمه،استقرار بنیاد علوی در جهت توسعه و محرومیت زدائی،پرداخت تسهیلات اعتبارات توسعه روستائی ، با کمک و هم زبانی و همدلی تمامی مسئولین ،چالدران در حال رسیدن به توسعه پایدار است.
فرماندار چالدران در پایان از فرهنگیان خواست با حضور فعالانه در تمامی عرصه ها به دولت و توسعه چالدران کمک کنند.
امام جمعه چالدران نیز در این همایش با تبریک و تجلیل از مقام شامخ معلم گفت:معلمان عشق و شمع سوزان تعلیم و تربیت هستند، و در جامعه ما معلمان از قداست بالایی برخوردار هستند و دانش‌آموزان باید در طول زندگی خود معلمان را به‌عنوان سمبل تعلیم و تربیت دیده و دین خود را در مدت زندگی به این قشر ادا کنند.
حجت الاسلام آقایی اضافه کرد: مقام معلم و استاد ارزشمند است و کسانی که در این عرصه قرار دارند جایگاه و قدر خود را بدانند زیرا معلمی شغل نیست بلکه شوق و هنر است.

در این همایش با حضور مسئولین از بازنشستگان و فرهنگیان نمونه با اهدای لوح و هدایای تجلیل به عمل آمد
در این همایش با حضور مسئولین از بازنشستگان و فرهنگیان نمونه با اهدای لوح و هدایای تجلیل به عمل آمد